آیا دیجیتال مارکتینگ مقرون به صرفه می باشد!؟

در شرکت های مارکتینگ برای اینکه فرد مراجعه کننده به این شرکت ها به یک مشتری تبدیل شود، باید مسیری طی شود در این بین، که اصطلاحا در زمینه کاری به آن قیف فروش میگویند.اینگونه عملیات در دنیای خارج ازشبکه های مجازی هم میتواند صورت بگیرداما مشکل اصلی در این زمینه نبود ابزار مناسب برای اندازه‎گیری است پس انجام همچین عملیاتی در دنیای خارج از شبکه های مجازی و افلاین یه کار بیهوده و اصراف وقت است در نتیجه غیر ممکن است.در شرکت های دیجیتال مارکتینگ پرسنل حاذق و وارد به این کاردر تمام مراحل (آشنایی تا عملیات نهایی و تاییدیه کار)همراه مشتری بوده و با مشاوره و راهنمایی های درست و به جای خود در وهله اول میتوانند هدف مشتری را شناسایی کرده و با ارائه نظریات مرتبط با آن هدف تا حد امکان هزینه ها را کاهش بدهند که البته این خود کمکی به سیستم دیجیتال مارکتینگ و گسترش آن در بین عموم میکند و باعث ترویج آن در بین مردم وایجاد فرصت های شغلی متنوع می شود.

در نقطه مقابل دیجیتال مارکتینگ، شبکه های افلاین قرار دارند که علاوه بر اتلاف وقت، هزینه زیادی رابه خود اختصاص میدهند که این یک مشکل بزرگ از نظر کاربران و افراد هست.اما در دیجیتال مارکتینگ ها نه تنها صرفه جویی در زمان و هزینه برای شما امکان پذیر هست بلکه می توانید مشکلات به وجود آمده بر سر راه رابا کمترین زمان حل کنید.

نکته دیگر که دیجیتال مارکتینگ در در صدر جدول قرار میدهد تنوع ابزار و روش های متنوع به کار برده شده در آن است که باعث میشودتبلیغات با بهترین بازخورد ،کمترین زمان، محتوا راتوزیع و پخش کند.و وجود همچین تنوع ابزار و گسترش کانال های ارتباطی باعث کاهش هزینه های مشتری میشود.

نکاتی که بیان شده همانند:امکان اندازه‌گیری و سنجش، تنوع کانال‌های توزیع محتوا، ابزارها و روش‌های مختلف و استفاده از تکنولوژی‌های روزموجب شده است تا در صدر جدول انتخاب مشتری ها قرار بگیریم و بتوانیم هدف مشتری و سلیقه را در کوتاه‎ترین زمان ممکن تشخیص و به آن عمل کنیم .معمولا برای اجرای کمپین‌های مختلف دیجیتال مارکتینگ به بودجه زیادی نیاز نداریم ولی این تمام ماجرا نیست و این یک موضوع متغیراست . چرا که کاملا بستگی به اهداف شما، اندازه کسب و کار، استراتژی، فرمت محتوای تولید، جزئیات، کانال‌های تولید محتوا و… دارد. گاهی ممکن است برای توزیع، ترویج و ترفیع محتوا نیاز به هزینه و بودجه زیادی داشته باشید. ولی در مجموع باز هم این هزینه‌ها از بسیاری رسانه‌های آفلاین مانند تلویزیون و… خیلی کمتربوده و رسانه ایی کردن تبلیغات و اهداف شما در جامعه و بین عموم مردم بسیار سریعترو با کیفیت بالاتر امکان پذیر است.