ابزارها و تکنیک های بازاریابی دیجیتال یا دیجیتال مارکتینگ کدامند؟

بازاریابی با استفاده از موتورهای جستجوگر

بازاریابی توسط موتورهای جست و جوگر یا همان EMS  ( Search Engine Marketing ) است. و منجر به بازاریابی کسب و کار شما در موتورهای جست و جو گر از جمله گوگل می شود. هر چه در موتورهای جست و جوگر جزء سایت های محبوب به شمار بیایید، در نتیجه فروش شما نیز بیشتر می شود. بازاریابی در موتورهای جست و جوگر به دو قسمت اصلی تقسیم می شود :

سئو وب سایت : که مجموعه فعالیت ها بر روی وب سایت شما است که باعث می شود در سرچ کاربارن هدف سایت شما نمایان شود. این کار باعث می شود که کاربران راحت تر و سریع تر به شما دسترسی پیدا کنند و شما ار رقبای خود جلو بزنید.

و تبلیغات کلیکی : PPC که مخفف Pay Per Click است. ترافیک ارگانیک و خریداری شده مهم‌ترین راهکارهای بازاریابی توسط موتورهای جستجو برای ارتقای سایت است.

 بازاریابی درونگرا یا جاذبه ای

در بازاریابی درون گرا با ایجاد برخی از ارتباط های مناسب به جذب مشتری و همچنین افزایش وفاداری مشتری تبدیل می شود. به همین علت است ارزش سرمایه گذاری دارد. این روش که مخصوص بازاریابی اینترنتی است، با ارائه محتوا اقدام به جلب اعتماد مشتریان می کند. این نوع بازاریابی در مقابل بازاریابی برون گرا قرار می گیرد .

 بهینه سازی سایت برای موتورهای جستجو (سئو)

همانطور که اشاره شد، سئو یا همان بهینه سازی وب سایت یک روش ارزشمند برای پیشرفت و جذب مخاطب در موتور های جست و جو به شمار می آید. همگی ما در هنگام سرچ و یافتن خدمات مورد نظر خود تنها چند وب سایت از صفحه اول را باز می کنیم و قطعا نیاز خود را از یکی از آن ها تامین می نماییم. این کار   نیاز به نیرو متخصص و زمان کافی دارد تا به نتیجه دلخواه و بسیار ارزشمند دست یابیم. موتورهای جست و جو گر برای نماش وب سایت ها ساختار وب، کد ها، تصاویر، ویس، ویدئو ، شبکه های اجتماعی مرتبط و … را مورد بررسی قرار می دهد و همچنین رفتار کاربر نسبت به وب سایت را آنالیز می کند. سپس اگر تمامی این موارد مناسب بود، این وب سایت را در جست و جو های خود نمایش می دهد.

 بازاریابی شبکه های اجتماعی (Social Media Marketing)

حضور پر رنگ در شبکه های اجتماعی باعث برندینگ و افزایش اعتبار شما می شود. یکی از این شبکه های اجتماعی که بسیار مورد توجه کاربران است، شبکه اجتماعی اینستاگرام می باشد. در شبکه های مجازی ضمن افزایش آگاهی مشتریان از خدمات، می توانیم مشتریان بیشتری نیز جذب کنیم. در واقع یکی از مهم ترین نکته در زمینه فعالیت این افراد، جذب مشتری جدید و تبدیل به یک مشتری وفادار و دائمی است. همچنین در شبکه های اجتماعی می توانید با مشتریان خود ارتباط بهتری داشته باشید. با تو.جه به سلیقه و نظرات کاربران محصولات خود را می توانید ارتقا دهید . به طور کلی این فضا به شما اجازه می دهد تعامل خوبی با مشتری خود داشته باشید.

بازاریابی محتوا ontent MarketingC

تولید محتوا در بازاریابی دیجیتالی یکی از مهم ترین تکنیک ها به شمار می آید. محتوای یونیکی که بتواند باعث جلب اعتماد مشتری شود، افزایش فروش به همراه خواهد داشت. با استفاده از بازاریابی محتوایی ارتباط بین مشتریان و صاحبان کسب و کار افزایش می یابد. این کار یک فعالیت مناسب برای کسانی است که می خواهند محصولی را به فروش برسانند. توجه داشته باشید که بازاریابی محتوا به شدت در سال های اخیر افزایش پیدا کرده است، بنابراین داشتن ایده مناسب و جذاب در حال حاضر به افزایش فروش شما کمک می کند. همچنین تولید محتوا یک اصل مهم در سئو وب سایت نیز به شمار می اید.