…بازاریابی دیجیتال چیست؟

بازاریابی دیجیتال یک اصطلاح فراگیر است که از کانال های دیجیتال مانند بازاریابی محتوا ، سئو ، بازاریابی از طریق ایمیل ، بازاریابی در شبکه های اجتماعی ، بازاریابی از طریق تلفن همراه و غیره تشکیل شده است تا استراتژی های مفصلی را برای دستیابی و ارتباط با چشم اندازها و مشتریان ایجاد کند. در واقع به هر گونه فعالیتی که در راستای تبلیغات با استفاده از ابزار های دیجیتالی انجام شود، دیجیتال مارکتینگ یا همان بازاریابی به نوع دیجیتال می گویند. مشارکت و نظر مشتریان در دیجیتال مارکتینگ بیشتر از تبلیغات سنتی اهمیت دارد. به همین دلیل است که شرکت ها با استفاده از ابزار های گوناگون از جمله شبکه اجتماعی اینستاگرام، طراحی وب سایت ، تبلیغات به صورت ایمیل و .. تلاش می کنند تا رفتار مشتریان خود را بررسی کرده و به رفع نیاز آن ها بپردازند.

بازاریابی دیجیتال

بازاریابی دیجیتال

انواع کانال های بازاریابی دیجیتال

قبل از اینکه به جنبه های دیگر دیجیتال مارکتینگ بپردازیم ، بیایید سریع به چند نوع کانال دیجیتال بازاریابی را سریع مرور کنیم :

وب سایت

وب سایت در واقع مانند یک ویترین برای نمایش خدمات شماست. همچنین مشتریان شما می توانند از روش های مختلف و به صورت 24 ساعته به وب سایت شما دسترسی داشته باشند و خرید انجام دهند.

بازاریابی محتوا

 ایجاد محتوا یونیک و منحصر به فرد کل استراتژی دیجیتال مارکتینگ شما است. خواه یک استراتژی بازاریابی محتوای مستند داشته باشید یا نه ، در حال ایجاد محتوا برای آگاهی ، سرگرمی ، الهام بخش یا ترغیب خریداران خود از طریق کانال های دیگر هستید. برخی از رایج ترین قالب های محتوا شامل متن (پست های وبلاگ) ، فیلم ها ، تصاویر ، اینفوگرافی ها ، پادکست ها ، عرشه های اسلاید و کتاب های الکترونیکی است.

بهینه سازی موتور جستجو (SEO)

سئو به عنوان جت پک برای تلاش های شما در زمینه بازاریابی محتوا عمل می کند. SEO شامل فعالیتهای درون و خارج از صفحه برای افزایش قابلیت مشاهده وب سایت شما در صفحات نتیجه موتور جستجو برای کلمات کلیدی مورد نظر شما است. پیش از این ، SEO در درجه اول مبتنی بر متن بود ، اما در سال های اخیر جستجوی صوتی نیز برجسته شده است ، به همین دلیل فعالیت های SEO شما باید رویکرد مکالمه داشته باشند.

تبلیغات دیجیتال

تبلیغ در فضای انلاین یک روش دیگر برای مشاهده بهتر خدمات شماست، تبلغات در شبکه های اجتماعی، تبلیغات گوگل و … تنها بخشی از تبلیغات دیجیتال است.

ایمیل مارکتینگ

بازاریابی از طریق ایمیل فرآیند نگهداری پایگاه داده از مخاطبین و ارسال متن تبلیغاتی ایمیل در مورد نام تجاری ، محصولات و خدمات شما است. این یک کانال موثر برای برقراری ارتباط مداوم با مخاطبان است. بازاریابی از طریق ایمیل برای ایجاد پایگاه مشترک شما ، استفاده از مشتریان جدید ، حفظ مشتریان موجود جهت ارائه تخفیف و پیشنهادات و توزیع محتوا مفید است.

بازاریابی شبکه های اجتماعی

بازاریابی در شبکه های اجتماعی اطمینان می دهد که شما در سیستم عامل هایی که کاربران شما بیشترین زمان را صرف می کنند حضور دارید. این موارد شامل فیس بوک ، توییتر ، لینکدین ، ​​اسنپ چت و اینستاگرام است. که می توانید از طریق هر دو کانال ارگانیک و پولی مطالب را توزیع کنید. رسانه های اجتماعی نیز نقشی حیاتی در تبلیغ بازاریابی ویدیویی و موج محتوای زودگذر داشته اند. این ارتباط دو طرفه را امکان پذیر می کند و طرفداران و دنبال کنندگان شما می توانند از طریق پسندیدن ، نظرات ، پیام های مستقیم یا ارسال پست در صفحات رسمی شما ، در محتوای شما با شما تعامل داشته باشند.

 بازاریابی موبایل

پیش بینی می شود در سال 2020 تعداد کاربران تلفن های هوشمند در سراسر جهان به 3.5 میلیارد نفر برسد. برای بهره مندی از این فرصت ، مارک ها از طریق برنامه های تلفن همراه ، ایمیل ها. ، وب سایت های مناسب تلفن همراه و رسانه های اجتماعی. با کاربران خود در تلفن های هوشمند خود ارتباط برقرار می کنند. با ارتباط با کاربران در حال حرکت ، مارک ها توانسته اند استراتژی های بازاریابی خود را بهینه کرده و پیام های به موقع ارسال کنند.

تجزیه و تحلیل وب

تجزیه و تحلیل وب عملی است برای جمع آوری ، اندازه گیری و گزارش داده ها. این امر معمولاً از طریق Google Analytics پیگیری می شود ، اما وب سایت ها همچنین می توانند. ابزارهای تحلیلی خود را بسازند. داده های جمع آوری شده می تواند کمی یا کیفی باشد. تجزیه و تحلیل وب به بازاریابان کمک می کند. تا منابع ترافیک ، کارکردها و عواقب آن ، بازده سرمایه گذاری (ROI) و چگونگی افزایش دیجیتال مارکتینگ را درک کنند.

_____________________________________

راه های ارتباطی با شرکت پیرایه

پیج اینستاگرام پیرایه

کانال آپارات پیرایه

_____________________________________