طراحی کاتالوگ

بحث گرافیک در طراحی کاتالوگ حرفه ای، نقش بسزایی دارد و مهمترین گزینه در توسعه یا معرفی محصولات و خدمات به بهترین شکل ممکن است، در واقع داشتن تجربه بالا برای طراحی کاتالوگ تبلیغاتی و کاتالوگ صنعتی بسیار حائز اهمیت است.

اگر محتوای هایی که باید داخل کاتالوگ درج شود، به صورت کامل و گروه بندی شده قابل دسترسی باشد، در این حالت امکان طراحی کاتالوگ حرفه ای افزایش پیدا می کند، به گونه ای میتوان گفت که، کاتالوگ یک راه ارتباطی بین خدمات و محصولات با مشتریان و مصرف کنندگان می باشد.

لازم به ذکر است که نوع کاتالوگ و اندازه آن می‌تواند در هزینه طراحی و چاپ کاتالوگ تاثیرگذار باشد، مثلا کاتالوگ هایی که به صورت افقی یا عمودی طراحی می‌شوند دارای هزینه های متفاوتی هستند، اما مهمترین موردی که هنگام طراحی کاتالوگ باید به آن دقت شود این است که باید از محتوای مناسب همراه با خلاقیت استفاده شود.

 در واقع هیچ گونه محدودیتی در رابطه با طرح های استفاده شده و یا نوع چیدمان عناصر در کنار هم وجود ندارد، این خلاقیت طراح است که می‌تواند با چیدمان منظم و حرفه ای باعث خلق آثاری هنرمندان و فوق العاده عالی شود.

کاتالوگ چیست؟

 کاتالوگ به معنای کالانما می باشد که با هدف معرفی محصولات و یا خدمات طراحی می شود.

امروزه کاتالوگ یکی از ابزارهای بسیار مهم در بحث بازاریابی شرکت ها و همچنین معرفی محصولات به صورت هوشمندانه است. مثلاً استفاده از کاتالوگ در وب‌سایت‌ها و یا شبکه‌های مجازی می‌تواند باعث جلب توجه مشتریان و کاربران شود، به همین دلیل طراحی کاتالوگ از اهمیت فوق العاده بالایی برخوردار بوده و جزو مهمترین دغدغه های تولید کنندگان می باشد. چون یک ابزار بسیار قدرتمند می باشد. که می تواند باعث شود تا به راحتی جایگاه و اعتبار فوق‌العاده عالی را در بین مشتریان به خود اختصاص دهید.

 پس بالا بودن کیفیت، باعث اثربخشی بیشترکاتالوگ بر روی مشتریان می شود.

پس باید طراحی کاتالوگ به بهترین شکل ممکن و به وسیله افراد فوق العاده حرفه ای انجام شود تا بتواند نتایج فوق‌العاده عالی در پی داشته باشد.

به بیان ساده تر می توان گفت که کاتالوگ فهرستی از محصولات و خط تولید می باشد که در آن به راحتی می توانید نام محصول، تصویر محصول، سایز محصول، توضیحاتی در رابطه با محصولات را به بهترین شکل ممکن ارائه داد.

کاتالوگ تبلیغاتی

کاتالوگ هایی که لیستی از محصولات، شامل شامل قیمت محصولات، نام محصولات، تخفیفاتی که به محصولات اختصاص داده می‌شود و… درج می‌شود و این طرح در اختیار عموم مردم قرار می‌گیرد را کاتالوگ تبلیغاتی می گویند.

 که معمولاً امروز تمام کوچک شرکت های کوچک و یا بزرگ در رابطه با کار خود نیازمند کاتالوگ های تبلیغاتی هستند. تا به راحتی بتوانند مشتریان خود را از موارد مهمی که می‌خواهند آگاه کنند.

طراحی کاتالوگ

طراحی کاتالوگ

قیمت طراحی کاتالوگ

قیمت طراحی کاتالوگ در شرکت های مختلف متفاوت است. در واقع به هیچ عنوان نمی‌توان قیمت ثابتی برای طراحی کاتالوگ در نظر گرفت.

 نوع طرحی که استفاده می شود کیفیت کاتالوگ طراحی شده بر روی قیمت تاثیر گذار می باشد مثلاً بعضی از طراحان ممکن است یک کاتالوگ ساده را طراحی کنند که در این حالت قیمت این کاتالوگ طراحی شده نسبت به کاتالوگ که فوق العاده حرفه ای طراحی شده است به صورت صد درصدی بیشترخواهد بود.

 پس سطح کیفیت طراحی، خواست مشتری، نوع کاتالوگ و… همگی جزو موارد مهمی است که بر روی قیمت کاتالوگ طراحی شده تاثیرمستقیمی دارند.

 طراحی گرافیکی

طراحی گرافیکی یعنی یعنی ایجاد یک طرح به صورت هنرمندانه با ارتباط بصری از طریق عکس، متن، نمادها که انجام این کار به عهده فردی به نام گرافیست می باشد.

لازم به ذکر است که از زمان‌های گذشته طراحی گرافیکی وجود داشته است. ولی امروزه با توجه به اهمیت طرح های گرافیکی بسیار مورد توجه قرار گرفته است.

طراحی و چاپ کاتالوگ

امروزه رقابت در دنیای گرافیست ها در بحث طراحی کاتالوگ بسیار زیاد است. که دلیل آن هم کاملا واضح است، امروزه هدف اصلی تمام شرکت ها در بخش بازاریابی و فروش جلب توجه مشتری از طریق طراحی و کاتالوگ ها می باشد. پس طراحی یک کاتالوگ فوق العاده حرفه ای و عالی به راحتی می‌تواند نتایج فوق‌العاده عالی را برای شرکت‌های مختلف در سطح های گوناگون داشته باشد.

نرم افزار طراحی کاتالوگ

نرم افزار های مختلفی برای طراحی کاتالوگ  وجود دارد. که در ادامه مطالب چند نمونه از بهترین این نرم افزار ها را معرفی خواهم کرد.

 معمولاً گرافیست ها برای انجام پروژه‌های خود به برنامه‌های خاصی نیاز دارند تا از این طریق بتوانند کاتالوگ های حرفه ای را طراحی نمایند.

 ادوبی ایندیزاین سی سی بهترین گزینه برای طراحی اسناد چند صفحه ای می باشد. که از نقاط قوت این برنامه میتوان به داشتن استانداردهای صنعت اشاره کرد.

ویژگی های خاص تعبیه شده در این نرم افزار به راحتی مراحل طراحی را برای گرافیست فوق العاده آسان می کند. مثلا به راحتی می‌توانند مدیریت رنگ های پیشرفته را انجام داد، همچنین امکان مدیریت پیشرفته فونت ها به راحتی امکان پذیر است. و محیط کاری این برنامه قابل تنظیم بوده و قالب های آماده فراوانی قابل دسترسی هستند.

از برنامه های دیگر برای طراحی کاتالوگ میتوان به ادوب ایلستریتور، اسکرایبس، اینک اسکیپ، مایکروسافت پابلیشر و… اشاره کرد، که هر کدام از این برنامه ها دارای ویژگی های خاصی بوده و افرادی که تمایل به طراحی کاتالوگ دارند باید از مزیت ها و معایب این برنامه ها اطلاع کاملی داشته باشند تا بتوانند بهترین گزینه را انتخاب کنند.

محتوا های داخل کاتالوگ

محتوای داخل کاتالوگ بسیار حائز اهمیت بوده و در واقع انتخاب محتوای مناسب باید دقت کرد چون می‌تواند باعث خلق آثاری فوق العاده حرفه ای و جذاب شود. که به راحتی می‌تواند توجه مشتریان را به خود جلب نماید.

 که این محتوا می‌تواند شامل عکس، متن، کاراکتر و غیره باشد.

 مهمترین موردی که در بحث کاتالوگ وجود دارد این است. که باید محتوای داخلی آن به دقت انتخاب شده و با خلاقیت بسیار بالا به گونه‌ای در کنار هم قرار بگیرد تا باعث خلق اثری هنرمندانه شود.

آموزش طراحی گرافیک

امروزه مهمترین موردی که می تواند تاثیر فوق العاده زیادی بر روی کسب و کارها بگذارد، طرح های گرافیکی ایجاد شده به وسیله طراحان می باشد.

 به همین دلیل میزان تقاضا برای برای طراحی آثار مختلف برای سایت ها، شبکه های اجتماعی و… بسیار بالا است.

 همه افرادی که خواهان طراحی انواع کاتالوگ و پوستر و غیره هستند. همیشه باید در صدد یافتن گرافیستی فوق العاده حرفه ای باشند. تا از این طریق بتوانند یک طرح فوق العاده عالی را برای معرفی محصولات یا خدماتشان داشته باشند.

در هر حوزه که فعالیت می کنید، هرچه بتوانید اطلاعات مورد نظرتان را به بهترین شکل ممکن از طریق محتواهای قدرتمند و یا طرح های گرافیکی حرفه ای به مردم انتقال دهید، در این حالت درصد جلب توجه و جذب مشتری به سمت خود را افزایش می دهید.

اگر شما نیز جزو افرادی هستید که می‌خواهید بحث طراحی گرافیکی را به صورت حرفه ای یاد بگیرید. در این حالت باید زمان کافی را به این مورد اختصاص دهید، در واقع در بحث طراحی گرافیکی هیچ‌گونه حد و مرزی وجود ندارد و این قدرت تخیل شما است که می‌تواند باعث خلق آثاری فوق العاده حرفه ای و جذاب شود.

خوش بختانه امروزه مراکز آموزشی فوق العاده زیادی در شهرهای مختلف وجود دارند. که می‌توانند بحث طراحی را به بهترین شکل ممکن به شما آموزش دهد.

 حتی اگر تمایلی به شرکت در آموزشگاه ها ندارید. در این حالت نیز می‌توانید از منابع نامحدودی که در دنیای مجازی قابل دسترس هستند استفاده کنید.

اهمیت طراحی گرافیک

لحظه‌ای به این موضوع فکر کنید که هیچ گونه تصویری و یا طرح‌گرافیکی خاصی وجود نداشته باشد. در این حالت به نظرتان معرفی محصولات و یا خدمات به چه شکلی خواهد بود؟ آیا فقط استفاده از متن می تواند باعث جلب توجه مشتریان شود؟ دنیا بدون اشکال، خطوط، رنگ و یا جلوه های بصری چگونه می شود؟

 مسلم است که در این صورت تمایل افراد برای کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با موضوعی خاص یا محصولی خاص به حداقل می‌رسد. پس بحث طراحی گرافیکی بسیار حائز اهمیت است. به گونه‌ای که مهمترین دلیل جذب توجه مشتری به سمت محصولات و یا خدمات خاص می باشد.

به جرأت می‌توان گفت که امروز تمام شهرها زیبایی خود را مدیون طراحی های گرافیکی حرفه ای هستند. چون این طرح های گرافیکی خلاقانه هستند که باعث جذابیت و زیبایی شهر ها شده اند.

استفاده از طرح گرافیکی باعث می‌شود یک برند خاص، صاحب هویت شود. و بتواند خدمات و محصولات خود را  به بهترین شکل ممکن به مشتریان معرفی کند.

با توجه به اینکه امروزه تنها چیزی که باعث جلب توجه و جذب مشتری می‌شود. طرح های گرافیکی فوق العاده حرفه ای می باشند. به همین دلیل  تمام شرکت های معروف اهمیت فوق العاده بالایی به بخش گرافیک می دهند. و همیشه انجام کارهای گرافیکی را به افراد فوق العاده حرفه ای می سپارند، چون اهمیت طرح های گرافیکی را، در رونق کسب و کار به خوبی درک کرده اند.

_____________________________________

راه های ارتباطی با شرکت پیرایه

پیج اینستاگرام پیرایه

کانال آپارات پیرایه

_____________________________________